VIDEO PAGALBA

ATSAKYMAI Į JŪSŲ KLAUSYMUS

Kas bus, jeigu skruzdėlės pabėgs iš fermos?

Mūsų parduodamos skruzdėlės niekada pačios nepabėgs iš fermos ir neapsigyvens kokiame nors namų kampelyje.

Mes tai užtikriname, kadangi visos mūsų fermų detalės padarytos 1mm tikslumu. Pabėgti jos galės tik tuo atveju, jeigu jūs patys išleisite jas iš fermos.

Jeigu taip ir atsitiks, pabėgusios skruzdėlės neišgyvens, nes nesuras kelio atgal į fermą, o skruzdėlės be motinėlės neišgyvena ilgiau nei 1-2 dienas.

 

Skruzdėlių fermų rinkiniai

Kur geriau laikyti skruzdėlių fermą?

Geriausia vieta skruzdėlių fermai – kuo toliau nuo saulės spindulių (skruzdėlės mėgsta tamsias vietas), kur nėra jokių vibracijų, skersvėjo, temperatūra palaikoma apie 22-29 laipsnius šilumos.

 

Skruzdėlių fermų rinkiniai

Noriu padovanoti vaikui, bet nežinau ar susitvarkys?

Rekomenduojamas amžius skruzdėlių fermoms prižiūrėti – nuo 7 metų. Rekomenduojame įsitikinti, jog vaikas tinkamai rūpinsis skruzdėlėmis.

 

Skruzdėlių fermų rinkiniai

Ką daryti, jeigu skruzdėlių bus fermoje per daug?

Kai bus pasiektas 80-90 proc. fermos užpildymas, skruzdėlės nustos daugintis.

Skruzdėlėms tai jokio blogo poveikio nepadarys, tačiau jeigu norėsite daugiau skruzdėlių, jūs visada galėsite prijungti papildomas fermas.

 

Skruzdėlių fermų rinkiniai

Kiek metų gyvens Jūsų skruzdėlės?

Messor Structor motinėlė gyvena iki 30 metų. Darbininkai gyvena apie 1-3 metus. Kol motinėlė gyva, tol skruzdėlių kolonija gyvens ir dauginsis.

 

Skruzdėlių fermų rinkiniai

Kaip rūpintis skruzdėlėmis?

Svarbiausia, ką reikia daryti:

 

1) Drėkinti fermą vieną kartą per savaitę. Naudojant megintuvėlį, pradrėkinti gipsą pilnu megintuvėlių virinto, atvėsusio vandens. Kiekvienoje fermoje yra iš anksto įmontuota gipso plokštė. Į komplektą įeina papildomos gipso plokštės (su laiku jas reikės keisti), kaip tai daryti, galite sužinoti mūsų el. parduotuvės skiltyje „Video Pagalba“.

2) Maitinti sėklomis kas 3-4 dienas. Maisto skruzdėlėm daug nereikia, todėl jeigu įdėsite sėklų per daug, po kelių dienų matysite, kad jų dar yra pakankamai.

3) Maitinti baltyminiu maistu nors kartą per savaitę. Maitinti galima negyvomis musėmis, džiovintomis krevetėmis. Baltyminį maistą reikėtų pirkti atskirai nuo rinkinio. 

Visą informaciją, kaip tinkamai prižiūrėti skruzdėlių fermą, galite pamatyti mūsų el. parduotuvės skiltyje „Video Pagalba“, bei perskaičius instrukcija, kuri pridedama prie kiekvieno mūsų rinkinio.

 

Skruzdėlių fermų rinkiniai

Kuo maitinti skruzdėles?

„Messor Structor“ rūšies skruzdėlės yra pati neišrankiausia skruzdėlių rūšis, todėl jas labai mėgsta mūsų pirkėjai. Skruzdėlės labai mėgsta įvairias sėklas, kurios yra mūsų sėklų rinkinuke. 

Sėklos yra labai gerai, tačiau skruzdėlės niekaip neišgyvens be baltymų, todėl, kad jos nuolat dirba, o darbui visada reikia energijos.

 

Koks galėtų būti skruzdėlių baltyminis maistas?

Vieną kartą per savaitę būtinai palepinkite skruzdėles mūsų parduodamomis džiovintomis krevetėmis arba negyvomis musėmis .

 

Skruzdėlių fermų rinkiniai

Musės

Džiovintos Krevetės 

Ar galima pririnkti skruzdėlių iš lauko?

Lauke Jūs rasite tik skruzdėles darbininkes, motinėlė dažniausiai slepiasi pačio skruzdėlyno viduryje, todėl labai mažai tikėtina, kad ją surasite.

 

Skruzdėlės negali gyventi be motinėlės.

Jeigu skruzdėlės nesuras savo motinėlės per 1-2 dienas, jos tikrai neišgyvens. Be to, be motinėlės skruzdėlės nieko nedaro.

 

Jeigu norite pagauti skruzdėles iš lauko ir apgyvendinti jas savo fermoje, visų pirma jums reikės surasti pačią motinėlę. Tai yra gana ilgas ir nuobodus procesas. Kiekvienais metais nuo rugpjūčio iki spalio mėnesio skruzdėlės-motinėlės atlieka skraidymo procesą, ir tik būtent tuo metu jūs galite jas surasti. Šiuo laikotarpiu jų būna visur, todėl ieškoti jų specialiose vietose tikrai nereikės.

 

Skruzdėlių fermų rinkiniai